Skip links

Vonios ventiliatoriai

Viena iš labiausiai pažeidžiamų pelėsio vietų yra vonia. Dažniausiai pelėsis atsiranda ant vonios arba dušo silikono, tarpuose tarp jo ir plytelių, arba išilgai per visą plotą, taip pat ant fūgos (plytelių tarpų).


Taip atsitinka todėl, nes šiose vietose oras pasikeičia mažiausiai, t.y turi būti itin gera oro cirkuliacija, kad oras vienodai judėtų visoje vonios erdvėje, žinoma, prie to labai prisideda ir didesnė drėgmė, kuri visuomet didžiąją dalį laiko yra aukštesnė nei kituose kambariuose.

vonios ventiliatorius atlieka savo darbą

Svarbios vonios ventiliatoriaus savybės

Vonios ventiliatoriai idealiu atveju turi įsijungti atskirai nuo šviesos jungiklio, kad po maudynių išsilygintų temperatūra bei drėgmės lygis, nes dažniausiai, nusiprausus iš kart išjungiama šviesa, su kuria išsijungia ir ištraukimo ventiliatoriai, paliekant idealią terpę veistis pelėsiui.

Todėl jeigu yra galimybė, reikėtų pasidaryti atskirus jungiklius. O senesnės statybos butuose apskritai nėra jokio vonios ventiliatoriaus, įprastai būna savaeigės ventiliacijos kanalo skylė ir toks ilgus metus nevalytas ortakis negali užtikrinti visiškai jokios oro apykaitos. Todėl vonios ventiliatorius yra būtinas kiekvienam būstui.

Kaip išsirinkti vonios ventiliatorių?

Vienas iš pagrindinių kriterijų būtų vonios ventiliatoriaus našumas, kuris matuojamas kubiniais metrais per valandą (m3/h), ir yra parenkamas pagal patalpos dydį ir aukštį. Įprasta vonia yra 4m2, turinti 2.7m aukštį yra 10.8m3 tūrio, o rekomenduojama oro apykaita per valandą yra 9 kartai, t.y ištraukiamo ventiliatoriaus galingumas jūsų voniai turi būti toks, kad gebėtų pakeisti orą 9 kartus per valandą, t.y jo ištraukiamo oro srautas turėtų būti ne mažesnis nei 97m3/h, tačiau rekomenduojame rinktis galingesnį ~30/40%, kuris darbą atliks greičiau ir veikimo režimu reikės laikyti trumpiau.

Kiti svarbūs veiksniai būtų:

  • garso lygis;
  • energijos suvartojimas;
  • funkcionalumas;
  • bei techninė sandara;
  • kiekvienas vonios ventiliatorius, ypatingai senesnės statybos butuose esant savaeigei vėdinimo sistemai, turėtų turėti atbulinį vožtuvą, kuris nepraleidžia oro atgal į patalpą;
  • labai aktuali funkcija ten, kur ją galima turėti (ne visur yra pravesti laidai vonioje) – drėgmės jutiklis, vonios ventiliatoriai po maudynių veikia tol, kol sensoriai nebefiksuoja per didelės drėgmės. 

Taip pat tokiuose butuose reikalingi išcentriniai ištraukiamieji ventiliatoriai, jie skirti būtent didelį pasipriešinimą turinčioms vėdinimo sistemoms, kuomet yra ilgi vertikalūs bei horizontalūs ortakiai. Šie vonios ventiliatorių varikliai turi sparnuotę, kuri automatiškai prisitaiko prie pasipriešinimo ir geba padidinti arba sumažinti oro slėgį, kad būtų užtikrinta efektyvi oro cirkuliacija.

Geriausi vonios ventiliatoriai

Jeigu norite įsigyti kokybišką vonios ventiliatorių, pritaikytą būtent jūsų voniai, kreipkitės į mūsų komandą ir mes parinksime kelis modelius priklausomai nuo jūsų poreikių bei pačios vonios techninio išplanavimo.

Visi mūsų turimi ištraukiamieji vonios ventiliatoriai turi aukštą izoliacijos klasę, yra ypač tylūs, gali būti montuojami tiek į sienas tiek į lubas, taip pat turime ir visiškai išmanių, su integruotais kvapu, drėgmės bei CO2 jutikliais, valdomais per aplikaciją telefone.

Įsigijus mūsų rekomenduojamą ventiliatorių pelėsio problemą vonioje galėsite pamiršti, o jeigu esate mūsų klientas, mielai pritaikysime ir nuolaidą.

Kodėl klientai pasitiki mūsų paslaugomis

1300+

Klientų

8+

Metų patirtis

350+

Išvalytų įstaigų

Atsiliepimai apie mus

bepelėsio.lt Google įvertinimas

Pamirškite pelėsio keliamą žalą visam laikui!

pelėsio naikintojas atlieka pelėsio valymą
bute profesionaliai yra naikinamas pelėsis