Skip links

Pelėsio tyrimai

Matavimų ir konsultacijų rinkinys, leisiantis suprasti pelėsio situacijos rimtumą patalpose.

fonas blob
pelėsio tyrimai

Supraskime dėl kokių priežasčių turite pelėsį

Norint su pelėsiu susitvarkyti visam laikui, reikia pašalinti jo priežastis, kurias galime nustatyti su pelėsio tyrimais. Naudojame 5 - 7 metodikas, kurios iš esmės pasako pelėsio situaciją jūsų patalpose ir nukreipia į tikslinį pelėsio naikinimą.

Tyrimai nemokami užsakius pelėsio naikinimą

Profesionalūs matavimo prietaisai ir konsultacijos

Galime paruošti pelėsio tyrimų ataskaitą

#1

Termoviziniai tyrimai

Tai įrenginiai, rodantys elektromagnetinę šiluminę spinduliuotę sklindančią nuo paviršių, tai būdinga visiems kūnams kurių temperatūra yra aukštesnė už nulį. Išspinduliuojamos energijos intensyvumas termovizoriaus ekrane yra išreiškiamas spalvine gama, vadinama termograma. Šviesesnės spalvos suponuoja apie aukštesnę temperatūrą, o tamsesnės, dažniausiai tamsiai mėlyna – apie žemesnę. Termovizoriaus pagalba galime išmatuoti bet kokio taško temperaturą ir matyti visą temperatūrinį paskirstymą paviršiuje, į kurį yra nukreipta termovizoriaus kamera. Gautas vaizdas parodo šalčiausius taškus pro kuriuos skverbiasi šaltis bei drėgmė iš pastato išorės, todėl prietaisas parodo ne tik šiluminės izoliacijos trūkumus bei defektus, tačiau ir potencialius pelėsio židinius kurie dažniausiai susidaro koncentruotai drėgmei bei šalčiui saveikaujant tarpusavyje.

termoviziniai tyrimai

#2

Santykinė oro drėgmė

Tai rodiklis nusakantis tam tikros temperatūros ore esančio vandens garų kiekio santykį su šios temperatūros ore maksimaliai galimu sukaupti vandens garų kiekiu. Kuo aukštesnė oro temperatūra, tuo daugiau drėgmės oras gali sukaupti ir atvirkščiai. Ideali santykinė oro drėgmė patalpoje turėtų būti 50-55%, jeigu šis procentas yra didesnis, pelėsio atsiradimo tikimybė ženkliai išauga.
Tai ypatingai svarbu žiemos, ankstyvo pavasario laikotarpiu, kuomet iš oro paimta drėgmė dėl atšalusios paviršiaus temperatūros pradeda kondensuotis kambario kampuose, aplink langus, bei kitose šalčio tiltų vietose. Kondensatas bei tose vietose prastai judantis oras pritraukia dulkes bei kitas organines medžiagas kuriomis minta pelėsis ir pradeda skleisti į aplinką savo sporas.

santykinės oro drėgmės matavimas

#3

Paviršių, aplinkos temperatūra

Pasitelkiant termovizorių arba lazerinį temperatūros matuoklį nustatomi temperatūriniai pokyčiai, kurie lemia žemesnę temperatūrą bei šalčio tiltus, o tai yra tinkamos sąlygos veistis pelėsiui. Senos statybos penkiaaukščiuose neretai pelyja kampai dėl stogo konstrukcijų susidevėjimo, taip pat pelyja sienos dėl išorinių siūlių sutrūkinėjimo.
Žemesnė sienų temperatūra tokiose vietose imponuoja apie galimus minėtus pakitimus, o tai leidžia tikslingai imtis prevencinių priemonių, kad pelėsis daugiau nepasikartotų ateityje. Aplinkos temperatūra atskirose uždarose erdvėse taip pat yra viena iš esminių rizikų, dėl kurių susidaro pelėsis, nes tokiose vietose žemesnė temperatūra leidžia greičiau susidaryti kondensatui.

paviršių ir aplinkos temperatūros matavimas

#4

Rasos taško susidarymas

Rasos taškas yra temperatūra, kuriai esant ore esantys vandens garai kondensuojasi ir susidaro vanduo, santykinė oro drėgmė šiame taške yra 100%. Tai reiškia, kad prie tam tikros temperatūros oras nebegali priimti daugiau vandens molekulių ir šios besijungdamos tarpusavyje sudaro rasą, vandenį. Jeigu namuose ant bet kokio paviršiaus temperatūra nukrenta žemiau viduje esančio rasos taško, pradeda kondensuotis drėgmė, dažniausios tokios vietos yra langai, sienų kampai, prastai izoliuotos bei vėdinamos patalpos.
Tokios vietos yra puiki terpė pradėti augti pelėsiui, iš aplinkos gaudamas vandens bei misdamas dulkėmis bei kitomis organinėmis liekanomis iš aplinkos, pelėsis gali išplisti žaibiškai, ypatingai jeigu yra aukštesnė temperatūra ir santykinė oro drėgmė. Būtina tinkama izoliacija, kuri užkirstų kelią kondensacijai ir su ja susijusiems šilumos nuostoliams, kad patalpose ne tik nesiveistų pelėsis, bet jos būtų ir energetiškai efektyvesnės.

drėgmės matavimas

#5

Oro srautų reguliavimas

Visiems, turintiems rekuperacines sistemas reikia tiksliai sureguliuoti oro srautus, nuo jų priklauso prietaisų efektyvumas bei teikiama nauda. Įtakos oro judėjimui turi patalpų dydis, sandarumas, pastato šiluminės savybės, konstrukcinės savybės, pertvarų bei baldų išdėstymas. Neretai montuotojai pastato ir pajungia rekuperacines sistemas tinkamai nesuriaguliavę oro srautų, dėl to kai kuriose pastato vietose nėra užtikrinama optimali temperatūra bei drėgmė, taip pat nėra palaikoma optimali oro kokybė pilnai pašalinant taršos šaltinius, tarp kurių yra ir pelėsio sporos.
Tačiau itin dažnai pelėsis atsiranda vonioje, ant plytelių tarpų, silikono, o dėl to neretai kaltas būna per silpnas, ar netinkamai veikiantis vonios ištraukimo ventiliatorius, kurio galios neužtenka, kad būtų ištraukta perteklinė drėgmė bei nusistovėjęs oras. Esant per didelei drėgmei bei aukštesnei temperatūrai nei kituose kambariuose, pelėsio sporos pradeda daugintis ant silikono, sandūroje tarp vonios, dušo ir plytelių, taip pat ant plytelių fūgos (tarpinių).

oro srauto reguliavimas

365 dienų garantija

Žinome savo paslaugų kokybę, todėl jei pelėsis grįštų - pakartotume naikinimą.

Naikiname ir giluminį pelėsį

Naudojame naujausias ir veiksmingiausias technologijas Lietuvos rinkoje.

Kompleksinis priežasčių šalinimas

Pelėsis retai turi vieną priežastį - siūlome pilną individualų naikinimo sprendimą.

Dirbame su visais objektais

Nuo dušo kabinų iki gamybinių angarų - turime patirties su visų tipų pelėsio užkratais.

Sertifikuota, profesionali veikla

Turime specialų dezinfekcijos paslaugų leidimą verstis veikla profesionaliu būdu.

1300+

klientų

8+

Metų patirtis

350+

Išvalytų įstaigų

3

Naikinimo metodikos

Kristijonas Rimgaila
Kristijonas Rimgaila
2024-02-05
Valdas Burkauskas
Valdas Burkauskas
2024-01-31
Puikiai atliktas darbas, viskas profesionaliai ir kokybiškai.
Elona Malakauskienė
Elona Malakauskienė
2024-01-26
Puikus darbas - viskas greitai ir tvarkingai. Ačiū už patarimus. Labai rekomenduoju 👍
Eitvydas Budreckas
Eitvydas Budreckas
2024-01-24
Malonus, greitas ir sklandus aptarnavimas. Darbuotojai tikrai išmanantys savo darbą. Rekomenduoju!
Ramunas Rederis
Ramunas Rederis
2023-12-20
Greitai ir kokybiškai, su garantija. Rekomenduoju
Jovita Popovaitė
Jovita Popovaitė
2023-12-17
Labai kompetetingas meistras Ramūnas, puikiai atliko darbus ir vėliau garantinį valymą. Tikrai rekomenduoju! Ateityje tikrai ir toliau rinksiuosi BePelesio.lt 👍
Rima Slavėnienė
Rima Slavėnienė
2023-12-13
Norėčiau parekomenduoti ir kitiems šią pelėsio naikinimo firmą. Darbą atliko švariai ir greitai, maloniai bendravo.
Viktorija Dolženko
Viktorija Dolženko
2023-12-11
Viskas tobulai išsivalė, rekomenduoju 100%.
Kamila Di
Kamila Di
2023-11-11
Labai rekomenduoju! Specialistas Ramūnas 10balų!!! užejau į butą po pelėsio valymo, tai lyg naujai remontas padarytas..tiek laimės.Žmogus išmanantis savo darbą, viską apžiūrėjo, papasakojo, paaiškino, labai rupestingai ir atsakingai . Tikrai labai labai rekomenduoju, o ypač šį specialistą. 💯
Audronė Correia
Audronė Correia
2023-10-11
Ačiū už nepriekaištingai atliktą darbą. Specialistas ne tik išnaikino pelėsį, bet ir išsamiai paaiškino ką daryti ir ko nedaryti, kad problema nesikartotų. Mes labai dėkingi už profesionalumą tiek atliekant darbą, tiek bendraujant. Ačiū ir sėkmės!

Identifikuokite pelėsio priežastis.