Skip links

Ozonavimas

Vienas efektyviausių būdų išgryninti orą ir pašalinti stiprius kvapus

fonas blob
ozonavimas

Greičiausias blogo kvapo, užteršto oro naikinimas

Vienas iš labiausiai paplitusių būdų išgryninti orą ir pašalinti stiprius kvapus – naudoti ozono generatorių, dar vadinamą ozono oro valytuvu. Generatoriuose ozono susidarymas yra panašus į viršutiniame atmosferos sluoksnyje bei žaibo metu vykstančius procesus, kuomet cheminės reakcijos metu tarp azoto oksidų bei angliavandeninių susidaro O3.

Virusų ir bakterijų šalinimas

Nebelieka nepageidaujamų kvapų

Švarus oras

Kokiais atvejais ozonavimas yra rekomenduotinas?

Vaikai, vyresnio amžiaus žmonės dažnai yra jautresni chemikalams, kvapams. Atlikus pelėsio naikinimo paslaugą arba išnaikinus kenkėjus su cheminėmis priemonėmis, rekomenduojama išozonuoti patalpą, kad neliktų dalelių galinčių alergizuoti jūsų organizmą.

Ypatingai tokiu atveju, jeigu jaučiamas pelėsio kvapas, tačiau fiziškai jo nesimato. Pelėsio sporos yra pavojingos tiek jauniems, tiek suaugusiems bei gali iššaukti astmą, kitas alergines reakcijas. Ozonavimas yra praktiškai būtina paslauga žmonėms, jau turintiems alergiją pelėsiams.

Kitas ozono panaudojimas – įsigėręs tabako kvapas į patalpų sienas, valymas po lavono, cheminių ar kitų kvapą skleidžiančių medžiagų išsiliejimo patalpoje.

Kas yra ozonavimas?

Ozonas, kitap vadinamas trideguonimi, yra sudarytas iš trijų deguonies molekulių ir žymimas O3. Kiekvieną dieną kvėpuojame deguonimi, vadinamu dioksidu – O3. Ši trečioji prisijungusi deguonies molekulė yra nestabili ir su kitomis dvejomis molekulėmis turi tik silpną ryšį kuris lengvai skyla aplinkoje.

Ši molekulė nesunkiai prisitvirtina prie bakterijų, virusų, kitų mikroorganizmų, ir, įsibrovusi į šių molekulinę sandarą, juos sunaikina iš vidaus. Tai pats greičiausias žinomas blogo kvapo, mikrobiologiškai užtertos aplinkos, pelėsio sporų naikinimo garantas. Šiame trumpame straipsnyje pasikalbėsime kas yra ozonavimas, kokiems tikslams šis procesas yra naudojamas, bei kokia yra ozonavimo kaina.

Kaip veikia ozono generatorius?

Kadangi ozonas yra labai trapus, jo beveik neįmanoma, bent jau naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis ir žiniomis, saugoti ilgesnį laiką. Todėl jis turi būti gaminamas vietoje, naudojant specialiųjų technologijų įrenginius. Ozono oro valytuvai pasiema deguonį iš oro (O2) ir suteikia jam stiprų elektros krūvį. Šis elektros krūvis leidžia deguonies molekulėms persitvarkyti ir susidaryti ozonui.

Ozonas, leidžiamas iš įrenginio susiduria su tokiomis molekulėmis kaip pelėsis, dūmai ar kitos nemalonios lakiosios medžiagos ir prisijungęs prie užterštųjų dalelių jas sunaikina, jeigu tiksliau – sunaikina ląstelių sieneles. Kadangi šis darinys nėra stabilios formos, sunaikinęs teršalus jis skyla sudarydamas paprasčiausią deguonį.

Ar pastebėjote, jog vaikščiojant didžiuosiuose prekybos centruose, kur aplink tiek daug kvapų, jų neužuodžiame? Tai dėl ozono, kurio maža, saugi koncentracija yra nuolat leidžiama į ventiliacijos kanalus taip sunaikinant visus kvapus bei galimus patologinius mikroorganizmus.

Profilaktiškai oro ozonavimas rekomenduojamas patalpoms, kuriose gali susidaryti biologinis užterštumas. Reguliarumas nustatomas kiekvieno juridinio asmens nuožiūra atsižvelgiant į darbo pobūdį.

Ozonas nėra patvarus darinys musu atmosferos lauke, tad po generatoriaus veikimo pakankamai greitai suskyla, ypatingai įleidus į patalpą daugiau oro. Po ozonavimo jaučiamas kvapas panašus miško, kurį ką tik siaubė lietus ir perkūnija. Tai visai nenuostabu, nes dėl elektros krūvio, ozono kiekis po audros būna didesnis, slėgis žemesnis. Taigi po šio proceso namai kvėpės švariu, šviežiu oru, kuriame bus saugu ir sveika būti.

Ar saugu grįžti į namus po ozonavimo proceso?

Norint efektyviai išnaudoti ozoną, kiekvienas name esantis plyšys, langas bei tarpas turi būti izoliuotas, ozonas yra itin skvarbus, pasiekia tolimiausius buto ar namo kraštus, jo veikimo metu patalpose negali būti jokios gyvybės, netgi augalų.

Ore esant didelei ozono koncentracijai užeiti į jo veikimo lauką yra labai pavojinga – galima nepataisomai pažeisti kvėpavimo takus, plaučius, todėl įrenginiai turi sumontuotus laikmačius ir po tam tikros veikimo trukmės bei generuojamos ozono koncentruotės išsijungia savaime, prasideda ozono skilimas į deguonį. Užeinant į patalpą po tam tikro laiko rekomenduojama naudoti specialius raspiratorius, atverti langus.

Turite klausimų apie ozonavimą?

Koks yra ozono generatoriaus našumas?

1 gramo našumo ozonatorius per 30min veikimą sugeneruoja tiek ozono, jog būtų galima išozonuoti vidutiniškai apie 10 kubinių metrų patalpą. Didinant arba mažinant veikimo laiką, proporcingai keičiasi ir ozonuojamas tūris.

Pavyzdiniai laiko ir ozonuojamos patalpos santykiai:

Prietaiso našumas/laikas30min1 valanda
1g/h10m320m3
10g/h100m3200m3
20g/h200m3400m3
40g/h400m3800m3

Po ozonavimo patalpas reikia gerai išvėdinti, minimalus vėdinimo laikas – 30min. Taip pat pravartu žinoti, jog ozonas yra sunkesnis už orą ir greičiau nusėda, tad ozono generatorius reikia statyti ne ant žemės, bet kuo aukščiau.

Ozonavimo paslaugos teikiamos ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, tačiau savarankiškai užsiimti ozonavimu su galingais prietaisais nerekomenduojama dėl pavojaus sveikatai. Pramoniniuose objektuose oro valymą ozonu gali atlikti tik patyrę specialistai.

Taip pat turėkite omenyje, jog vieno kambario ozonavimas bute neduos naudos, ozonas turi pilnai pasklisti visoje patalpoje, nes nepasiekus kitų ertmių, iš jų vėl pakankamai greitai susidarys nauji mikroorganizmai.

Kokia yra ozonavimo kaina?

Kaina priklauso nuo kelių aspektų. Pirmas, žinoma, yra plotas, antras – geografinė padėtis. Tarkime, jūsų butas yra 50 kvadratų, vidutinis lubų aukštis 2,4m. – ozonavimo kubatūra bus apie 120m3. Pagal turimus ozono generatoriaus rodmenis galima nustatyti kiek vidutiniškai laiko turi būti ozonuojama.

Naudojant galingus prietaisus vidutiniškai buto patalpų ozonavimas užtrunka apie 30-40min, dažniausiai viršyjant kubatūros normas siekiant efektyvesnio rezultato. Taip pat, dėl to, jog ozonas nėra itin patvarus ir greitai skyla, ypatingai esant deguonies protekiui į patalpą. 

Ozonavimo kaina tokiam objektui vyrauja nuo 100e iki 150e didžiuosiuose miestuose. Tad ozonavimas Vilniuje tikėtina, jog nekainuos daugiau negu 150e 40-60m2 butui. Kaina kinta priklausomai nuo kambarių skaičiaus, ertmių, kurias reikia izoliuoti bei laiko – kartais reikia pakeisti ozono generatoriaus vietą patalpoje. 

O kadangi išsijungus generatoriui kurį laiką į patalpas negalima užeiti dėl skilimo procesų, pats ozonavimas gali užtrukti dvigubai ar trigubai ilgiau, tad ir kaina atitinkamai bus didesnė.

Kristijonas Rimgaila
Kristijonas Rimgaila
2024-02-05
Valdas Burkauskas
Valdas Burkauskas
2024-01-31
Puikiai atliktas darbas, viskas profesionaliai ir kokybiškai.
Elona Malakauskienė
Elona Malakauskienė
2024-01-26
Puikus darbas - viskas greitai ir tvarkingai. Ačiū už patarimus. Labai rekomenduoju 👍
Eitvydas Budreckas
Eitvydas Budreckas
2024-01-24
Malonus, greitas ir sklandus aptarnavimas. Darbuotojai tikrai išmanantys savo darbą. Rekomenduoju!
Ramunas Rederis
Ramunas Rederis
2023-12-20
Greitai ir kokybiškai, su garantija. Rekomenduoju
Jovita Popovaitė
Jovita Popovaitė
2023-12-17
Labai kompetetingas meistras Ramūnas, puikiai atliko darbus ir vėliau garantinį valymą. Tikrai rekomenduoju! Ateityje tikrai ir toliau rinksiuosi BePelesio.lt 👍
Rima Slavėnienė
Rima Slavėnienė
2023-12-13
Norėčiau parekomenduoti ir kitiems šią pelėsio naikinimo firmą. Darbą atliko švariai ir greitai, maloniai bendravo.
Viktorija Dolženko
Viktorija Dolženko
2023-12-11
Viskas tobulai išsivalė, rekomenduoju 100%.
Kamila Di
Kamila Di
2023-11-11
Labai rekomenduoju! Specialistas Ramūnas 10balų!!! užejau į butą po pelėsio valymo, tai lyg naujai remontas padarytas..tiek laimės.Žmogus išmanantis savo darbą, viską apžiūrėjo, papasakojo, paaiškino, labai rupestingai ir atsakingai . Tikrai labai labai rekomenduoju, o ypač šį specialistą. 💯
Audronė Correia
Audronė Correia
2023-10-11
Ačiū už nepriekaištingai atliktą darbą. Specialistas ne tik išnaikino pelėsį, bet ir išsamiai paaiškino ką daryti ir ko nedaryti, kad problema nesikartotų. Mes labai dėkingi už profesionalumą tiek atliekant darbą, tiek bendraujant. Ačiū ir sėkmės!

1300+

klientų

8+

Metų patirtis

350+

Išvalytų įstaigų

3

Naikinimo metodikos

Efektyviai pašalinkite blogus kvapus.