Skip links

Apšiltinimo darbai

Šlampančios sienos problemą išsprendžia šiltinimas iš vidaus arba iš išorės.

fonas blob
apšiltinimo darbai - sienos blokelis

Viena pelėsio priežasčių - šlampanti laukinė siena.

Tokios probleminės vietos dažnai būna blokiniuose namuose, kuomet per ilgą eksplotavimo laiką yra susidevėjusios siūlės, kurių ištrupėjimas lemia lietaus vandens patekimą į sienos vidų, lašas po lašo, siena prisigeria drėgmės ir gyvenamųjų patalpų viduje kampuose, ar per vidurį sienos atsiranda pelėsis. Jo priežastis taip pat gali būti stogo konstrukcijos brokas ar nusidevėjimas, tokiu atveju drėgmė prasimuša dar greičiau. Šią problemą išsprendžia apšiltinimo darbai.

Siūlių remontas (išorinis šiltinimas)

Iš išorės šis klausimas spręndžiamas pakankamai nesunkiai, nes efektyviausia sulaikyti šilumą patalpose izoliacus išorines atitvaras ir eliminavus šalčio tiltus. Tai apima siūlių užtaisymo darbus aukštyje, stogo konstrukcijų renovavimą hermetizuojant bei pritaikant kitas izoliacines medžiagas, taip pat pačių sienų hidroizoliavimą, termoizoliaciją, jeigu įtrūkimai bei konstrukcinis nesandarumas pastebimas įvairiose sienos dalyse.

Tačiau ne visuomet yra galimybė pastatą šiltinti iš išorės, tačiau tą galima padaryti ir iš vidaus. Apšiltinimas iš vidaus turi išspręsti kelis vienas kitam iš pirmo žvilgsnio oponuojančias užduotis – tai sustabdyti šilumos praradimą ir užtikrinti vandens garų laidumą, tai yra pakankamai sudėtingas ir problematiškas procesas, nes blogai atlikus darbus galima susidurti su tolimesniu sienų kondensatu bei dar stipresniu pelėsiu. Tačiau atlikus viską teisingai, rezultatas bus toks pats efektyvus kaip ir šiltinant iš išorės.

Vidiniai šiltinimo būdai

Yra keli pagrindiniai šiltinimo būdai, pirmas jų, klasikinis – uždaras, naudojant putų polistireną ar poliuretaną, mineralinę vatą, užbaigiant darbus naudojant gipskartonio konstrukcijas.

Antrasis, visais atvejais pranašesnis (nes anksčiau ar vėliau nestabdoma drėgmė iš išorės vis tiek prasiverš į vidų ir užstrigs tarp nekvėpuojančių konstrukcijų) būdas būtų kuomet apšildinimo sistema sumontuojama iš aktyviai garą praleidžiančių medžiagų, o naudojama termoizoliacija yra itin efektyviai drėgmę sugerianti medžiaga.

Tokią sistema naudojame klientų gyvenamosiose bei pramoninėse patalpose. Tai 100% natūrali, difuziškai laidi bei kapiliariškai aktyvi sistema su integruota apsauga nuo pelėsio ir padedanti sukurti sveiką patalpų klimatą. Ši sistema susidaro iš perlito plokštės, montuojamos kartu su klijavimo, armavimo bei apdailos sluoksniais. Izoliacinė plokštė, pagaminta iš perdirbto perlito yra sistemos pagrindas, jai būdingas ypatingai didelis, net iki 5% kristalizacinio vandens kiekis, suteikiantis itin didelės plėtimosi galimybes. Mineralinės kilmės medžiaga atitinka A1 klasės reikalavimus, jos sudėtyje nėra organinių komponentų, ji biologiškai nekenksminga, atspari senėjimui, puvimui, susitraukimui bei kenkėjams, galima sakyti, jog yra amžina.

Kodėl apšiltinimo darbai yra svarbūs?

Vienas svarbiausių patalpų kokybės požymių yra šiluminis komfortas, turintis didelį poveikį žmonių savijautai, fiziniam bei protiniam aktyvumui. Kaip ir minėta aukščiau, šaltuoju metų laiku dažnai susiformuoja didelis patalpų oro ir neapšiltintų išorinių sienų temperatūrų skirtumas, tuomet sienų srityje krenta patalpų oro temperatūra, komfortas mažėja, susidaro kondensatas ir atsiranda pelėsinis grybelis. Naudojant mineralinę kvėpuojančia apšiltinimo sistemą, vidaus patalpų sienų paviršiai tampa tokie šilti, kad skirtumas tarp paviršių ir oro temperatūrų pasidaro minimalus. Tokio šilumos koficiento išlaikymo nepasiekia įprastas apšiltinimas įprastu uždaru nekvėpuojančiu būdu.

Apšiltinimo sistema kurioje yra perlito efektyviai reguliuoja drėgmę – iš patalpų oro susidarantis kondensatas greitai sugeriamas dėl didelio izoliacinių plokščių įgeriamumo ir intensyvaus skysto vandens transportavimo kapiliarais kurie pamažu perduoda drėgmę į patalpų vidų išvengiant kondensato kaupimosi, todėl siena nuolatos išgarinama ir džiovinama.

Mūsų meistrai atvykę įvertins jūsų patalpų situaciją bei pritaikys efektyviausią ir tinkamiausią apšiltinimo būdą, išsamiai pakonsultuos bei pateiks visas su apšiltinimu susijusias išlaidas skaidriai, be netikėtai išaugusių išlaidų kaštų.

Kristijonas Rimgaila
Kristijonas Rimgaila
2024-02-05
Valdas Burkauskas
Valdas Burkauskas
2024-01-31
Puikiai atliktas darbas, viskas profesionaliai ir kokybiškai.
Elona Malakauskienė
Elona Malakauskienė
2024-01-26
Puikus darbas - viskas greitai ir tvarkingai. Ačiū už patarimus. Labai rekomenduoju 👍
Eitvydas Budreckas
Eitvydas Budreckas
2024-01-24
Malonus, greitas ir sklandus aptarnavimas. Darbuotojai tikrai išmanantys savo darbą. Rekomenduoju!
Ramunas Rederis
Ramunas Rederis
2023-12-20
Greitai ir kokybiškai, su garantija. Rekomenduoju
Jovita Popovaitė
Jovita Popovaitė
2023-12-17
Labai kompetetingas meistras Ramūnas, puikiai atliko darbus ir vėliau garantinį valymą. Tikrai rekomenduoju! Ateityje tikrai ir toliau rinksiuosi BePelesio.lt 👍
Rima Slavėnienė
Rima Slavėnienė
2023-12-13
Norėčiau parekomenduoti ir kitiems šią pelėsio naikinimo firmą. Darbą atliko švariai ir greitai, maloniai bendravo.
Viktorija Dolženko
Viktorija Dolženko
2023-12-11
Viskas tobulai išsivalė, rekomenduoju 100%.
Kamila Di
Kamila Di
2023-11-11
Labai rekomenduoju! Specialistas Ramūnas 10balų!!! užejau į butą po pelėsio valymo, tai lyg naujai remontas padarytas..tiek laimės.Žmogus išmanantis savo darbą, viską apžiūrėjo, papasakojo, paaiškino, labai rupestingai ir atsakingai . Tikrai labai labai rekomenduoju, o ypač šį specialistą. 💯
Audronė Correia
Audronė Correia
2023-10-11
Ačiū už nepriekaištingai atliktą darbą. Specialistas ne tik išnaikino pelėsį, bet ir išsamiai paaiškino ką daryti ir ko nedaryti, kad problema nesikartotų. Mes labai dėkingi už profesionalumą tiek atliekant darbą, tiek bendraujant. Ačiū ir sėkmės!

1300+

klientų

8+

Metų patirtis

350+

Išvalytų įstaigų

3

Naikinimo metodikos

Pamirškite šlampančias sienas bei pelėsį visam laikui.