Pasaulyje yra suskaičiuota per 4500 rūšių tarakonų. Tai nėra patys mieliausi padarai pasaulyje, o juos išvydus namuose reikėtų susirūpinti. Svarstote kaip išnaikinti tarakonus namuose? Tarakonų naikinimas ne visada yra lengvas ir paprastas procesas, tačiau įgyvendinamas. Pabandysime aptarti kaip juos išnaikinti visiems laikams.
Turinio rodyklė
Tarakonų naikinimo planas susideda iš dviejų dalių
- Reikia išvalyti potencialias jų lankymosi, slėpimosi vietas bei pašalinti galimus maisto ir vandens šaltinius.
- Reikia pasirūpinti tarakonų spąstais ir priemonėmis juos naikinti. Galbūt išsikviesti specialistus.
Nesvarbu, kokios rūšies tarakonai apsilankė jūsų namuose, procesas visuomet išlieka vienodas.
1. Kaip išnaikinti tarakonus namuose palaikant švarą?
Maistas ir vanduo pritraukia tarakonus, tad panaikinti tarakonams galimybę maitintis, yra pirmoji ir svarbiausia užduotis. Ir teks pradėti nuo generalinės virtuvės tvarkos.
- Išvalykite virtuvės prietaisus ir įrankius. Tarakonai maitinasi riebalų ir maisto likučiais prietaisuose ar po jais. Todėl pradėkite tvarkymasi nuo šių prietaisų valymo: šaldytuvas, kaitlentė, orkaitė, indaplovė, mikrobangų krosnelė.
- Ištuštinkite ir išvalykite spinteles. Trupinukai ir pasipylęs maistas spintelėse yra idealus maisto šaltinis tarakonams. Todėl kruopščiai ištuštinkite spinteles ir išvalykite jas.
- Laikykite maisto produktus sandariai. Tarakonai yra landūs ir gali prasisprausti pro bet kokį tarpelį dėžutėje ar skylutę maišelyje. Todėl geriausia maisto produktus laikyti sandariuose induose.
- Prieš naktį išvalykite virtuvę. Tarakonai aktyvūs naktį, tamsiu paros metu. Todėl po vakarienės virtuvėje nuvalykite paviršius, iššluokite grindis, išsausinkite kriauklę, paslėpkite maisto likučius. Nepalikite maisto tarakonų naktipiečiams.
- Reguliariai valykite grindis. Ant grindų gana greitai ir nepastebimai krenta įvairūs trupiniai. Todėl būtina reguliariai valyti ir plauti grindis, ypač jei pastebite tarakonų. Tarakonai skleidžia feromonus ten kur lankosi, todėl tos vietos traukia kitus tarakonus. Štai dėl to reikia palaikyti nuolatinę švarą ir tvarką namuose. Taigi kaip išnaikinti tarakonus namuose?
- Nepalikite gyvūnų maisto atviro nakčiai. Pats laikas atpratinti augintinius nuo naktipiečių. Paliktas nakčiai maistas katei ar šuniui yra lengvas grobis tarakonui. Todėl augintinių maitinimosi vieta turi būti švari, ypač naktį.
- Šiukšles laikykite tvarkingai ir sandariai uždarytas. Jei šeima didelė ir šiukšlių kaupiasi daug, galite įprasti vakare ištuštinti šiukšlių dėžes ir išnešti šiukšles į lauką, išmesti į konteinerį.
Maistas svarbu, tačiau be maisto tarakonas gali išgyventi ir kelis mėnesius. Tuo tarpu be vandens – kelias savaites. Todėl vanduo yra labai svarbus ir reikia pasirūpinti, jog jo tarakonai negautų.
- Sutvarkykite visus varvančius čiaupus ar „šlapiuojančius“ vamzdžius.
- Vakare išsausinkite kriaukles, vonią, dušą, užkiškite nutekėjimo skyles.
- Padžiaukite drėgnas šluostes ir kempines.
- Drėgnus dantų šepetėlius laikykite sandariuose dėkluose.
- Išsausinkite po šaldytuvu esančią talpą vandeniui.
2. Tarakonų naikinimas specialiomis priemonėmis
Žuvęs tarakonas yra nuodingas ir juo pasimaitinę kiti tarakonai miršta. Taip užsisuka grandinė, kurios tikslas – išnaikinti visus tarakonus.
Tarakonų naikinimas užsitęsia kelias savaites ar mėnesius. Todėl neverta atsipalaiduoti ir jau nematant kelias dienas tarakonų, leisti sau apie juos pamiršti.
Kad ir priversite tarakonus gyventi be maisto ir vandens, tai nebūtina reikš, jog jie pasišalins. Todėl lygiagrečiai tvarkymuisi, įsitaisykite tarakonų „namelius“, spąstus ar kitas priemones (ar visas iš kart) tarakonams naikinti.
Visų pirma, palaikykite švarą. Antra, tarakonų masalą, namelius ar kitas priemones pakeiskite pagal instrukciją. Trečia, įsigykite specialias priemones, kurios dažniausiai yra lipnios ir padėkite tarakonų „kelyje“. Tai bus indikatorius, leisiantis kaip mat sužinoti, jei tarakonai vėl sugrįžo pas jus pasisvečiuoti.
Kada tarakonus naikinti patikėti profesionalams?
Jeigu jaučiate, jog nesusitvarkysite ar po pirminių bandymų naikinti tarakonus jų išliko išties daug – kreipkitės į tarakonų naikinimo specialistus. Tarakonų naikinimu užsiimančios įmonės namuose pristato vadinamųjų masalų, tai yra nuodų, kuriuos įsigyti gali tik licencijuotos įmonės.