Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimas

Visiškas pelėsio išnaikinimas – nelengva užduotis, tad derėtų iš karto imtis atitinkamų veiksmų, jei namuose įtariate pelėsį. Pirmasis jo  požymis yra specifinis ir aštrus kvapas. Paskui atsiranda pilkšvos, juodos arba balkšvos dėmelės. Retkarčiais pelėsis taip giliai įsiskverbia į akytąsias medžiagas, tapetus, minkštuosius baldus, kad išvalymas reikalauja nepalyginamai daugiau pastangų ir resursų.

Dažniausiai pastatus niokoja dvi pelėsinio grybelio rūšys: baltieji, pūkeliu pasidengę “Aspergillus fumigatus” ir giliai į sienas įsismelkiantys juodieji – “Aspergillus nige” pelėsiai. Naudojant tik chemines priemones pelėsis dažnai sunaikinamas tik paviršiuje, o gilesniuose sluoksniuose lieka gyvybingas ir po kurio laiko vėl išlenda į paviršių. Mūsų naudojama specialiai pelėsiui naikinti pagaminta technika bei perduotos daugiau nei septyniolikos metų specifinės žinios padeda visiškai atsikratyti pelėsio net ir smarkiai pažeistose patalpose.

Nesugadiname sienų

Vizito metu nesugadiname dažų sluoksnio ir tapetų. Jų nereikia tvarkyti.

Geriausi Valymo Įrankiai

Vieninteliai Lietuvoje naudojame tokio aukšto lygio valymo priemones ir metodikas.

Geriausia Kaina

Patirtis ir specializacija vienoje srityje leidžia pasiūlyti geriausias kainas klientams.

Darbo Patirtis

Pelėsių valymo paslaugas teikiame daugiau nei 17 metų.

Geriausi Rezultatai

Tik mūsų naudojama technika užtikrina ir giluminio palėsio išnaikinimą.

Nemokamos Konsultacijos

Turite klausimų dėl pelėsio? Pakonsultuosime nemokamai.

Kuo sveikatai pavojingas pelėsis?

Augdami pelėsiai gamina ir išskiria nuodingas medžiagas – mikotoksinus, kurie kenkia nervų sistemai, imuninei sistemai, smegenų ląstelėms. Jei toksinių ir pavojingų mikroorganizmų koncentracija gyvenamojoje aplinkoje didelė, tai grybinis užterštumas gali paveikti žmones, kurie jiems yra jautrūs, ir tapti sunkių ligų, tokių kaip alergija, bronchinė astma, kvėpavimo takų uždegimas, viena iš priežasčių.

Dažniausiai pelėsių poveikis pasireiškia galvos skausmais, nerviniu dirglumu, nuovargiu, alerginėmis reakcijomis, peršalimo simptomais, akių ašarojimu, astmos priepuoliais, viršutinių kvėpavimo takų dirginimu, odos perštėjimu, sloga, kosuliu, pneumonija ir pan.

Nuo alerginio rinito (žinomo kaip šienligė) kenčia daugiau kaip 36 milijonai žmonių. Daugeliu atvejų pagrindinė šios ligos priežastis yra alergizuojantys pelėsiai, iš kurių net apie 300 rūšių pasižymi alergizuojančiomis savybėmis. Taip pat nuodingos medžiagos gali su maistu pakliūti į žarnyną ir pakenkti virškinimo sistemai. Pelėsio sukeltomis ligomis gali sirgti visa šeima.

Jei žmogus yra įjautrintas pelėsių, tai ligos simptomus gali jausti ištisus metus. Pelėsių sporos nežūsta nuo šalčio – žemoje temperatūroje pelėsių augimas sustoja, tačiau kiek atšilus pelėsių grybai vėl suaktyvėja, pradeda išskirti sporas ir alergijos simptomai vėl paūmėja. Alergija pelėsiui pasireiškia panašiais simptomais kaip ir kitos alergijos ore lakioms medžiagoms, kurios patenka į viršutinius kvėpavimo takus, pavyzdžiui žiedadulkėms.

Labiausiai pelėsių pažeidžiamos žmonių grupės – mažamečiai vaikai ir pagyvenę bei ligoti žmonės, kadangi jie daugiausia laiko praleidžia patalpose ir jų imunitetas jautriausias. Ilgiau būnant patalpose, kuriose yra pelėsio, gali išsivystyti ir rimtų sveikatos problemų, tokių kaip plaučių funkcijos nepakankamumas, chroniškos kvėpavimo takų ligos.

Turite klausimų? Nemokama konsultacija:

Pelėsio atsiradimo priežastys

Prieš naikinant pelėsį, būtina išsiaiškinti pelėsio atsiradimo priežastis.
Dažniausiai sutinkami pelėsio sukelėjai– drėgnas oras patalpose ir jų nevėdinimas. Todėl neretai pelėsis sutinkamas namuose, kuriuose neseniai įdėti plastikiniai langai – taip pažeidžiama oro ventiliacijos sistema, viduje pradeda kauptis drėgmė, kuri sukuria tinkamiausią terpę pelėsiui atsirasti ir plisti. Jei pradėsite dažnai vėdinti patalpas, tai padės sulaikyti pelėsio didėjimą, tačiau jį vis dar bus būtina naikinti specialiais metodais.

Kita priežastis, sukelianti pelėsį – statybininkų darbo brokas. Namui senstant, per tarpblokines siūles į kambarį pradeda skverbtis drėgmė. Dažniausiai drėgsta viršutinio aukšto lubų – sienos kampas, pastato galinė siena. Tokiu atveju chemija nepadės, naudojant ją tik atitolinsite problemą. Pelėsis šiuo atveju turi būti naikinimas giluminiu būdu, be to, patartina pakoreguoti ar užsandarinti sienoje atsiradusius drėkstančius plyšius.

Galime pasiūlyti ne tik pelėsio naikinimo, bet ir jo priežasties pašalinimo paslaugas. Įvertinę individualią situaciją pasiūlysime sprendimą, kuri maksimaliai sumažins pelėsio atsiradimo tikimybę ateityje. Todėl Jums nereikės kviestis specialistų kas kelis metus, kai sutvarkysite šią pavojingą problemą visam laikui.

BePelėsio.lt naudojami metodai ne tik efektyviausi, bet ir nepažeidžia valomų sienų – sutaupysite laiko ir pinigų, nes po mūsų vizito Jums nereikės iš naujo jų perdažyti ar keisti tapetų.

2300
Klientų
17
Metų patirtis
350
Išvalytų įstaigų
5
Naikinimo metodikos
Turite klausimų? Nemokama konsultacija:

Atsiliepimai

Call Now ButtonSkambinti