fbpx
DUK

Jūsų Klausimai Apie Pelėsio Naikinimą, Mūsų Atsakymai

Pelėsio išplitimo nustatymui bei panaikinimo metodikai taikyti reikalingos specialios žinios bei patirtis. Jūs galite nuvalyti tik paviršinį pelėsį, tačiau drėgmės bei sporų, esančių ant visų kambario/rūsio paviršių nesunaikinsite.

Dažnai pelėsinis grybelis būna giliai įsiskverbęs, nes žmonės laiku nesiima jo naikinti, dėl to plika akimi jo nematysite. Taikome itin veiksmingas metodikas bei specialią chemiją bet kokiam pelėsiui naikinti.

Tai labai priklauso nuo pelėsinio grybelio tipo bei užterštumo lygio, pasakyti telefonu nepamačius situacijos – neįmanoma. Galite išsikviesti BePelėsio komandos darbuotoją apžiūrai Vilniuje arba atsiųsti pelėsio nuotraukas paštu info@bepelesio.lt ir  gausite profesionalų patalpų įvertinimą pagal kurį paskaičiuosime priimtiną jums kainą pelėsio valymui.

Mūsų pagal užsakymą pagaminta specialiai pelėsiui naikinti naudojama techninė įranga bei profesionali chemija leidžia gražiai išnaikinti pelėsį, dažniausiai estetiškai nepažeidžiant užterštos vietos. (Praktiškai visos kitos įmonės naudoja arba siūlo pelėsinius dažus pelėsio pažeistai vietai pakooreguoti bei nuvalo tik paviršinį pelėsį su skiesta chemija).

Mes dirbame dažniausiai šiek tiek ilgiau už kitus konkurentus nes žinome, jog atsakingam pelėsio valymui reikia laiko bei kruopštumo. Mūsų metodika – veiksmingiausia rinkoje, tad savo darbų kokybe bei efektyvumu nei kiek neabejojame.

Pelėsis kolonijomis susiformuoja drėgnose, nevėdinamose ir šiltose patalpose. Patekusios į tinkamas sąlygas per kelias valandas sudygsta ir greitai išaugina naują pelėsio koloniją.

Jeigu ant sienos pradėjo pelyti pakeitus langus naujais, plastikiniais, galima daryti išvadą, jog kambario ventiliacijos sistema yra pažeista. Kokybiški langai užtikrina sandarumą ir gerą šilumos izoliaciją, to pasekoje juodasis pelėsis sienoje atsirasti neturėtų.

Žmogaus sveikatai ypač pavojingos pelėsiams augant jų sintetinamos nuodingos medžiagos – mikotoksinai, kuriuos, pakibusius ore žmogus su oru įkvepia, o nusėdusius ant maisto suvalgo (grybelio sporos, atplaišos). Taip žmogus ir aplinkos pelėsiai nuolat sąveikauja sukeldami rimtus sveikatos sutrikimus.

Pelėsiai jau seniai pripažįstami kaip potencialūs alergenai. Juose esančios baltyminės medžiagos gali sukelti neigiamas organizmo reakcijas: kvėpavimo takų uždegiminius procesus, alergiją, astmą, o mikotoksinų grupei priskiriami alfatoksinai priklauso stipriausių, natūraliai atsirandančių, kancerogeninių medžiagų grupei. Todėl žala sveikatai yra ganėtinai stipri.

Pelėsis gali įsimesti į gipskartonį, daugybę kitų polimerinių natūralių ir sintetinės kilmės medžiagų, naudojamų būsto statybai ir apdailai namuose. Jis lengvai sunaikina dažų dangas, grybelio pažeistos betono plokštės suyra per porą metų.

Pastaraisiais metais Lietuvoje pradėta plačiai naudoti izoliacinė ekovata. Ji gaminama iš daug celiuliozės turinčių atliekų – makulatūros. Šio gaminio žaliava lauko sąlygomis yra labai užkrėsta pelėsio sporomis bei atplaišomis, tad netgi naujos statybos namai nenaikinant pelėsio gali likti avarinės būsenos ir bute pagelbėti jau niekuo nebegalima.

Bet kuri medžiaga, neturinti biocidinės apsaugos, gali būti sunaikinta pelėsio. Grybelis auga katastrofišku greičiu, ypač pastatuose iš minkštos medienos. Mediena tamsėja, skilinėja ir suyra. Taip pat pelėsis gali sparčiai plisti vonioje, dušo kabinoje, ant dregnos sienos namuose ir visur kitur esant daugiau negu įprasta dregmės.

Pelėsio naikinimo priemonės yra įvairios. Jeigu pirminėje statijoje pastebėjote pelėsį, galite pamėginti jį išvalyti specialiu skysčiu – natrio chloro tirpalu (1 dalis chloro ir 3 dalys vandens). Palikite mišinį ant paviršiaus kelioms minutėms, po to gerai nuplaukite švariu vandeniu ir palikite džiūti bent dvi dienas. Išdžiūvus sienoms, pelėsiai nuvalomi kietu metaliniu šepečiu, kad nepasklistų grybų pradai po erdvę. Atminkite, taip dalinai galima išnaikinti tik paviršinį pelėsį.

Didesnių pelėsių vietų naikinimą ir prevenciją rekomenduojama palikti pelėsio naikinimo specialistams. Neteisinga elgsena su pelėsiais gali sukelti didelių problemų tiek gyventojų sveikatos požiūriu, tiek ir gyvenamosios vietos atžvilgiu. O kaip tinkamai panaikinti pelėsi bute ar namuose žino tik specialistai.

* Chloras yra kenksmingas sveikatai ir labai dažnai naudoti turinčius chloro preparatus nerekomenduojama, ypač jautriems žmonėms, sergantiems astma ar kitomis kvėpavimo ligomis.

Geriausia pelėsių kontrolė vyksta tada, kai pavyksta sumažinti padidėjusią drėgmę. Ši priemonė svarbiausias dalykas naikinant pelėsius.

Yra nemažai drėgmės susidarymo šaltinių, kurių dažniausi būna šie:

Išorinė drėgmė

  • stogai ir vandentiekio sistemos pratekėjimai;
  • sienų įlūžimai, įtrūkimai;
  • vandens kondensavimasis ant vamzdynų ir metalinių konstrukcijų ir kt.

Vidinė drėgmė

  • nepakankamas šildymas, pastovios, optimalios temperatūros neužtikrinimas;
  • netinkamas vėdinimas;
  • drėgmės kondensavimasis ant šaltų paviršių.

Šias problemas galima išspręsti sutvarkius stogus ir plyšius, sureguliavus šildymą ir vėdinimą, pašalinus palankias sąlygas pelėsiams augti. O jeigu kyla rimtesnių problemų, tuomet kreipkites į pelėsio naikinimo specialistus Vilniuje.

Kodėl Rinktis Mus?

Esame pelėsio naikinimo paslaugų lyderiai Lietuvoje.

Efektyvi technika bei medžiagos

Vieninteliai Lietuvoje naudojame tokio efektyvumo valymo priemones ir įrengimus. Pelėsi naikiname ne tiesiog actu.

Patraukli kaina

Patirtis ir specializacija vienoje srityje leidžia siūlyti prieinamas juodojo pelėsio valymo kainas už itin kokybišką darbą.

Geriausi rezultatai

Mūsų naudojami pelėsio naikinimo metodai užtikrina ir giluminio palėsinio grybo pašalinimą (dauguma konkurentų išvalo tik paviršinį sluoksnį).

Call Now ButtonSkambinti